انیسون در طب سنتی

مقالاتانیسون در طب سنتی

اثرات مهم

ضدنفخ، ضد اسپاسم، خلط آور و در مقادیر زیاد ضد میکروب است.
در طب عوام به عنوان زیاد کننده ی شیر مادران شیرده، افزایش قوای جنسی و ضد کرم نیز مصرف می شود.
در پمادهای موضعی به عنوان محرک کاربرد دارد.
مهمترین اثرات
ضددرد، ضدباکتری، ضداسپاسم، ضدویروس، افزایش دهنده ی میل جنسی، ضد نفخ، معرق، هضم کننده، قاعده آور، خلط آور، مقوی کبد، قارچ کش، حشره کش، شیرافزا، مسهل، آرام بخش، سقط کننده، آلرژی زا، محرک و مقوی معده.
انیسون در طب سنتی:
انیسون گرم و خشک است.
مُسکن دردها، عرق آور و بادشکن است و اگر در روغن جوشانده شود تاثیرش بیشتر استدانه‌ های انیسون به عنوان ضد درد در ناراحتی میگرن، معطرکننده، ضد عفونی کننده و مُدر، افزایش دهنده ی شیر،لطیف کننده ی پوست و نیکو کننده رنگ چهره ،کاهش ترشحات سفیدرنگ رحمی،گرفتگی های کبدی،رطوبت طحال مصرف سنتی داشته و عرق حاصل از تقطیر آن نیز استفاده می‌ گردد
کاربرد اصلی آنیسون درمان میگرن می باشد ، و برای کسانی که مدت زیادی عمل استمناء را انجام داده اند بسیار مفید می باشد . آنیسون یک آنتی باکتریای بسیار قوی می باشد که در مراکز بهداشتی می توان از آن به جای الکل استفاده نمود .
روش مصرف : مقدار کمی از آنیسون تازه را توی قوری به همراه کمی آب ریخته و ۱۰دقیقه به خوبی بجوشد و در لیوان میل شود . از عوارض انیسون می توان احساس گرفتگی سینه و گلو و در صورت مصرف طولانی مدت به ترش کردن معده اشاره کرد

فرستادن پیام ...
تماس با کارشناسان فروش از طریق واتساپ
با سلام، به پشتیبانی شرکت عطارد سبز خوش آمدید، در حال حاضر با کارشناسان ما در ارتباط هستید ... در صورت تمایل پیام بفرستید.