جلوگیری از ریزش مو با طب سنتی و گیاه

مقالاتجلوگیری از ریزش مو با طب سنتی و گیاه

گیاهان موثر در درمان مشکلات پوست و مو
چای
معروف‌ترین و پرمصرف‌ترین نوشیدنی در ایران و بسیاری از کشورهای آسیایی چای است که بیش‌تر به دو نوع سبز و سیاه مشاهده می‌شود. تحقیقات ثابت کرده که نوشیدن چای سبز تاثیر به سزایی بر فرآیند پیری دارد. چای منبع غنی از آنتی اکسیدان بوده و با روند پیری در بدن مبارزه می‌کند.
ختمی
گیاهی علفی و چند ساله به ارتفاع نیم تا یک و نیم متر،ساقه‌ دارای کرک‌های نرم و گل‌ها به رنگ‌های سفید، صورتی یا بنفش، این گیاه در اکثر مناطق کشور وجود دارد و اندام دارویی آن ریشه، برگ و گل آن است. ریشه و برگ ختمی اثر نرم کننده و ضدالتهاب پوست، برطرف کننده خشکی و خارش پوست و تقویت کننده موها می‌باشند.
ختمی بنفش (پنیرک)
گیاهی علفی و چندساله با ریشه دوکی شکل، ساقه‌ای پوشیده از پرز و گل‌های صورتی که از کنار برگ‌ها می‌رویند. این گیاه در بیش تر قسمت‌های ایران وجود دارد و اندام دارویی آن برگ، ریشه وگل می‌باشد. گل پنیرک نرم کننده و ضدالتهاب پوست، برطرف کننده جوش صورت و ضدآفتاب سوختگی می‌باشد.
بنفشه سه رنگ
گیاهی یک ساله، دارای برگ‌هایی با شکل‌های متنوع از قبیل برگی و نیزه‌ای گل‌ها زرد، بنفش یا چند رنگ، این گیاه به عنوان گیاه زینتی در باغچه‌ها کاربرد فراوان دارد. قسمت قابل استفاده گل‌ها و برگ‌های آن است که دارای اثر نرم کننده معرق، ضد اگزما و تسکین دهنده التهابات می‌باشد.
علف چشمه (بولاغ اوتی، آب تره)
گیاهی علفی و چندساله که در چشمه‌ها، اطراف آب‌ها و مرداب می‌روید. برگ‌های آن به رنگ سبز تیره و بدون کرک می‌باشد. گل‌ها به صورت خوشه‌ای و به رنگ سفید در انتهای ساقه ظاهر می‌شوند. این گیاه ضد بیماری‌های قارچی پوست و تقویت کننده پیاز موی سر می‌باشد. علاوه بر این جهت درمان زخم‌های چرکین هم مفید است.
شاه پسند وحشی
گیاهی است علفی، دارای ساقه چهارگوش برگ‌های لوزی شکل دندانه‌دار و گل‌هایی قیفی شکل، معطر و به رنگ‌های سفید، گلی یا سوسنی که به حالت خودرو در دشت‌ها و کنار جاده‌ها می‌روید. این گیاه در بسیاری مناطق ایران به ویژه استان‌های غربی و شمال غربی می‌روید و تمام قسمت‌های آن به ویژه برگ‌ها و سرشاخه‌های گل‌دار دارای خاصیت دارویی است. این گیاه مقوی پوست، ضدالتهاب‌های پوستی و پاک کننده می‌باشد. هم چنین رشد موها را تقویت می‌کند.
رزماری (اکلیل کوهی)‌
گیاهی همیشه سبز و بوته‌ای، برگ‌ها متقابل کشیده، نخی و بسیار معطر، پرورش رزماری در بیش‌تر نقاط کشور متداول است. اندام‌ دارویی رزماری برگ‌ها و سرشاخه‌های گل دار بوده که دارای ترکیبات ویژه‌ای است که سبب تحریک متابولیسم و تسریع گردش خون و سبب گشادکنندگی عروق و موبرگ‌ها شده و بدین ترتیب باعث تقویت و شادابی پوست و مو می‌گردد.
رازیانه (بادیان)
گیاهی علفی، پایا، دارای برگ‌های شویدی، گل‌های چتری زرد رنگ و دانه‌های به رنگ کرمی یا زرد روشن، شبیه دانه زیره و معطر رازیانه در اکثر نقاط کشور به ویژه مناطق نیمه گرم موجود است. اندام دارویی رازیانه دانه‌های آن است که مصرف موضعی آن دارای اثر پاک کننده روشن کننده و ضدالتهاب پوست می‌باشد

فرستادن پیام ...
تماس با کارشناسان فروش از طریق واتساپ
با سلام، به پشتیبانی شرکت عطارد سبز خوش آمدید، در حال حاضر با کارشناسان ما در ارتباط هستید ... در صورت تمایل پیام بفرستید.