درمان جوش های سر سیاه

مقالاتدرمان جوش های سر سیاه

همه ما در دوره‎ای با برخی مشکلات پوستی مواجه می‎شویم و بسیاری از آن‎ها به مشکلاتی در پوست صورت مربوط می‎شوند. به لطف آلودگی محیط زیست و تغییرات آب و هوایی که هرگز هم تمامی ندارند، ما هر روز با این مسائل روبرو هستیم.
درست مانند زمانی که در ناحیه گونه‎ها جوش می‎زنیم، ممکن است دچار چند برجستگی در ناحیه چانه نیز بشویم، که دانه‎های سر سیاه/سفید چانه نامیده می‎شوند. این امر در بیشتر اوقات به دلیل تشکیل بیش از حد سموم در منافذ پوست است. بدترین چیز در مورد این جوشهای سرسیاه چانه این است خیلی به چشم می آیند! متأسفانه کرم‎های آرایشی در پوشش این جوش‌ها خیلی موثر نیست؛در ضمن شما نمی‎خواهید با مسدود کردن منافذ، شرایط را از این چیزی که هست بدتر کنید!
همان‎طور که متوجه شده‎اید پاک کردن این دانه‎ها از روی چانه کار دشواری است پس به یک برنامه مناسب احتیاج دارد.
نکاتی برای حذف دانه های سرسیاه چانه:
۱٫ پاکسازی ملایم و لایه برداری روزانه با محصولات اسکراب، گزینه خوبی برای جلوگیری از باقی ماندن آلودگی در منافذ پوست است. این روش کمک می‎کند که پوستی شاداب داشته باشید و در ضمن از شر جوش های سرسیاه یا سر سفید روی چانه‎تان خلاص شوید.
۲٫ پوست صورت خود را در معرض بخار قرار دهید، حال می‎توانید صورت‎تان را مقابل یک ظرف بخور یا ماشین بخور قرار دهید؛ این کار را حداقل ۱۰ دقیقه ادامه دهید تا منافذ پوست‎تان باز شود. استفاده از قطره روغن اوکالیپتوس در ظرف یا ماشین بخورتان از بروز هر گونه عفونت احتمالی جلوگیری می‎کند.
۳٫ هرگز سعی نکنید با زور و فشار دانه‎ها را از پوست‎تان خارج کنید یا به طور خشن از محصولات اسکراب استفاده نمایید. این کارها سبب می‎شود که جای زخم (اسکار) برای همیشه روی پوست‎تان بماند. آزاد شدن چربی اضافی می‎تواند منجر به زیاد شدن تعداد دانه‎ها نیز بشود.
۴٫ از محصولات موجود در بازار که مخصوص از بین بردن جوش‎های سرسیاه هستند، استفاده کنید تا به درمانی کامل دست پیدا کنید. استفاده از چسب‎های مخصوص یا محلول‎ها و کرم‎های پاک کننده می‎توانند به باز شدن منافذ پوست‎تان کمک کنند.
۵٫ اسکراب با نمک دریایی و دانه‎های کوچک می‎توانند به شما در حذف دانه‎های سرسیاه چانه‎تان کمک کنند. اما اگر مشکل‎تان حیاتی است، می‎توانید نزد یک متخصص پوست بروید، که می‎تواند داروهای مفید و کرم‎های حاوی رتینوئیدها برای درمان آسان‎تر مشکل‎تان تجویز کند.
۷٫ همیشه به اندازه کافی ویتامین C مصرف کنید (حداقل ۱ گرم در روز)، تا بافت پوست‎تان را بهبود بخشیده و شفافیت آن را افزایش دهید. ویتامین C می‎تواند تولید کلاژن را نیز افزایش دهد.
۸٫ پوست پرتقال یا خمیر آن را روی ناحیه مشکل‎دار قرار دهید و بگذارید حداقل به مدت ۱۵ دقیقه بماند و سپس آن را با آب گرم شستشو دهید. این کار به کاهش تولید چربی کمک خواهد کرد و به این وسیله باعث کاهش جذب آلودگی‎های پوست خواهد شد.
۹٫ استفاده از آلوئه ورا به طور مستقیم روی پوست نیز در درمان دانه‎های سر سیاه و سفید در داخل و اطراف منطقه چانه بسیار مؤثر است. کاری که باید انجام دهید این است که ژل آلوئه ورا را روی ناحیه قرار داده و بگذارید به مدت ۱۵ دقیقه باقی بماند، سپس آن را با آب گرم شستشو دهید. به طور مشابه لیموترش نیز می‎تواند درمان خوبی برای این مشکل باشد.
چگونه جوش صورت را درمان کنیم و همچنین درمان های خانگی برای جوش صورت را بخوانید.
نام مترجم:
فرستادن پیام ...
تماس با کارشناسان فروش از طریق واتساپ
با سلام، به پشتیبانی شرکت عطارد سبز خوش آمدید، در حال حاضر با کارشناسان ما در ارتباط هستید ... در صورت تمایل پیام بفرستید.