ماسک موی کراتین دار مُسکّن است یا درمان؟

مقالاتماسک موی کراتین دار مُسکّن است یا درمان؟

حتما تا به حال در داروخانه‌ها و فروشگاه‌های لوازم آرایشی-بهداشتی، تبلیغ محصولات کراتینه مخصوصا شامپوها و ماسک‌های حاوی کراتین را دیده یا ادعای فروشندگان را شنیده‌اید که می‌گویند این محصولات باعث می‌شوند موهایتان صددرصد ترمیم و خوش‌حالت شوند و حتی موخوره‌ها را از بین می‌برند!…
حقیقت این است که موهای خیلی از خانم‌ها و حتی آقایان در اثر استفاده بیش از حد از سشوار، رنگ‌کردن مداوم، برس‌زدن زیاد و شستشوی خشن، شکننده، خشک، زبر و بدحالت می‌شود.
برای رفع این بدحالتی و خشن و زبر شدن موها، راه‌حلی وجود دارد؛ ماسک‌های حاوی کراتین. حتما می‌دانید که کراتین، نوعی پروتئین است که در مو هم وجود دارد و استفاده از محصولات حاوی آن، باعث می‌شود موها لطافت خاصی پیدا کنند.
البته این لطافت کاملا موقت است؛ یعنی فقط تا قبل از استحمام بعدی باقی‌ می‌ماند و اگر دفعه بعد که به حمام می‌روید سرتان را با یک شامپوی معمولی بشویید یا دیگر ماسک کراتینه به موها نزنید، دوباره ظاهر موهایتان به همان حالت قبل برمی‌گردد. این یعنی برخلاف ادعاها و تبلیغاتی که می‌بینید و می‌شنوید، ماسک‌ها و شامپوهای کراتینه، به هیچ‌وجه درمان‌کننده نیستند و فقط ظاهر موها را بهتر و آنها را لطیف می‌کنند. برخی هم معتقدند موخوره با این ماسک‌ها و شامپوها درمان می‌شود در حالی که تا علت ایجاد موخوره مثلا بازی با موها، کشیدن آنها، تماس زیاد با مواد شیمیایی مثل رنگ و مواد فر، استفاده زیاد از بیگودی و سشوار و شامپوهایی که چربی پوست و مو را بیش از حد از بین می‌برند، از بین نرود و انتهای چند شاخه موها کوتاه نشود، درمان نخواهد شد.
در این مورد تاثیر ماسک‌ها و شامپوهای کراتینه فقط رطوبت دادن به مو است که از بروز موخوره تا حد زیادی پیشگیری می‌کند حتی گاهی این ماسک‌ها هم برای رفع خشکی و زبری مو کافی نیستند و باید از نرم‌کننده هم استفاده کرد.
با توجه به همه چیزهایی که گفتیم، اگر موهایتان به هر دلیل آسیب‌دیده، استفاده از ماسک‌های کراتینه می‌تواند باعث شود ظاهر بهتری پیدا کنند البته به شرطی که معتبر و استاندارد باشند ولی این محصولات هیچ خاصیت درمانی‌ای ندارند.

فرستادن پیام ...
تماس با کارشناسان فروش از طریق واتساپ
با سلام، به پشتیبانی شرکت عطارد سبز خوش آمدید، در حال حاضر با کارشناسان ما در ارتباط هستید ... در صورت تمایل پیام بفرستید.