نسخه های گیاهی

مقالاتنسخه های گیاهی

رختخواب خیس یکی از بزرگترین کابوس‌های مادران جوانی است که با مشکل شب‌ادراری کودک خردسال خود رو به رو هستند. بسیاری از این مادران برای درمان شب ادراری، فرزندشان را نزد متخصص اطفال یا پزشک مدرن می‌برند و به این ترتیب با تجویز داروهای شیمیایی نظیر «ایمی پرامین» از سوی پزشک، تلاش می‌کنند این عادت شبانه را از فرزندشان دور کنند. در حالی که بسیاری از آنها پس از پایان یافتن دوره دریافت دارو و درمان شب ادراری فرزندشان با مشکلات دیگری از قبیل اختلال در ساعت خواب کودک و بی اشتهایی او رو به رو می‌شوند.
این در حالی اتفاق می‌افتد که امروزه بسیاری از مردم در سراسر جهان برای درمان اختلال‌هایی از این دست، به سراغ درمانگران و متخصصان طب سنتی و مکمل می‌روند و شیوه‌های طبیعی درمان را که جزو بی خطرترین و کم‌عارضه‌ترین روش‌های درمانی محسوب می‌شوند را نسبت به شیوه‌های درمانی طب مدرن در اولویت قرار می‌دهند. آنچه می‌خوانید تکنیک‌های درمانی ساده اما موثر طب مکمل و جایگزین است که در درمان بیماری‌های شایع دوران کودکی کارساز و مفید است. نکاتی که آموزش آنها برای هر مادر و پدری لازم است.
مشکل : درد رویش دندان
راه حل طب مدرن:دیفن هیدرامین . راه حل طب مکمل: عصاره گل بابونه
فصل رویش دندان در نوزادان از ۶ ماهگی آغاز و تا ۳ سالگی ادامه دارد. در این روزها لثه‌های کودک ملتهب، دردناک و قرمز می‌شود. این التهاب و درد به گونه‌ای کودک را بی قرار و بی حوصله می‌کند که بسیاری از خانواده‌ها از بی قراری و بدخلقی کودک نگران و پریشان می‌شوند و برای درمان این اختلال دست به دامن داروهای شیمیایی نظیر «دیفن هیدرامین» با تجویز پزشک معالج می‌شوند. از در حالی که آنها می‌توانند با ساده ترین روش‌ها درد ناشی از رویش دندان را در نوزادات تسکین دهند. بدون آنکه نگران عوارض داروهای شیمیایی بر سلامت کودکشان باشند. عصاره گل بابونه یکی از ساده‌ترین شیوه‌ها برای تسکین بی‌قراری‌های کودک است. اما متخصصان طب سنتی توصیه می‌کنند حتی رقیق شده این عصاره تاثیر بسیار زیادی در کنترل درد ناشی از رویش اولین دندان‌ها در کودک دارند.
مشکل: آسم
راه حل طب مدرن: کورتن . راه حل طب مکمل:دمنوش آویشن
یکی از مهم‌ترین نکاتی که در زمان آلودگی هوا به وی‍ژه در زمانی که میزان آلودگی هوا در حد هشدار قرار دارد به خانواده‌ها توصیه می‌شود. استفاده از ترکیبات گیاهی برای تقویت سیستم تنفسی و مجاری تنفس کودکان است. متخصصان و درمانگران طب سنتی برای افزایش توان و ایمنی سیستم تنفسی به ویژه ریه‌ها استفاده از گیاه آویشن را به خانواده‌ها توصیه می‌کنند. بهترین شیوه مصرف آویشن برای دریافت نتیجه سریع تر، تهیه جوشانده یا دمنوش آویشن است. نوشیدن این جوشانده نه تنها برای کودکان بلکه برای افراد بزرگسال نیز توصیه می‌شود. براساس توصیه متخصصان طب سنتی این دمنوش را با عسل شیرین کرده و روزی ۲بار میل کنید.
مشکل: شب ادراری
راه حل طب مدرن: ایمی پرامین . راه حل طب مکمل: جوشانده سنبل الطیب
مسئله شب ادراری یکی از شایع ترین معضلاتی است که در بسیاری از کودکان ۳ تا ۱۲ سال دیده می‌شود که با بزرگ شدن کودک به‌مرور کمتر می‌شود. متخصصـــــان طب مدرن برای درمان این عارضه دارویی نظیر «ایمی پرامین» را به بیماران خود تجویز می‌کنند که غالبا در مصرف کننده عوارضی همچون یبوست، اضطراب و تب را به همراه می آورد. این در حالی است که آنها با مراجعه به متخصص طب سنتی و تجویز دم‌نوش سنبل‌الطیب و یا چای گل ختمی می‌توانند به درمان شب ادراری در کودکشان کنترل کنند. به اعتقاد درمانگران و متخصصان طب مدرن و مکمل علت کاهش شب ادراری کودکان با افزایش سن این است که مثانه آنها قدرت و توانایی بیشتری در کنترل ادرار پیدا می‌کنند.
مشکل: تب
راه حل طب مدرن: استامینوفن . راه حل طب مکمل: دمنوش گل گاوزبان
همیشه به یاد داشته باشید بهترین روش برای کاهش تب و حرارت بدن کودکان استفاده از قرص‌های شیمیایی، آسپرین یا استامینوفن نیست. درمانگران طب سنتی یکی از ساده‌ترین و طبیعی‌ترین شیوه برای کنترل و کاهش درد و تب کودکان را، استفاده از دمنوش گل گاوزبان می‌دانند که علاوه‌بر تسکین دردهای بیمار به کاهش میزان حرارت بدن وی نیز کمک می‌کند. استفاده از این دمنوش به ویژه برای کودکان این خاصیت را دارد که بدن آنها از زمان کودکی در معرض عوارض داروهای شیمیایی قرار نمی‌گیرد. علاوه بر این می‌توانید با مشاوره با متخصص یا درمانگر طب سنتی در کنار دادن دمنوش گل گاوزبان به کودکتان از برگ‌های خشک و یا تازه آن برای تهیه سوپ یا سالاد استفاده کنید و از این سوپ گیاهی برای کاهش تب و از بین بردن حرارت درونی کودک خود کمک بگیرید.
مشکل: یبوست
راه حل طب مدرن: پسیلیوم . راه حل طب مکمل: ماساژ
یبوست نیز یکی از بیماری‌های شایع در کودکان است که در سنین کم به دلیل ضعف سیستم گوارشی به ویژه روده‌ها و عدم مصرف میوه و سبزی به میزان کافی در کودکان دیده می‌شود. ماساژ دورانی سطح شکم با کمک روغن یا بدون روغن تاثیر زیادی در تحرک روده‌ها و تسریع عملکرد آنها دارد. و در مقایسه با داروهای شیمیایی نظیر پسیلیوم که به طور مطلق شیمیایی نیست و با منشاء گیاهی نیز تهیه می‌شود، می‌تواند درمانی موفق‌تر و بی عارضه‌تر را به کودک ارائه کند و این اتفاق در شرایطی می‌تواند مطلوب واقع شود که والدین در کنار ارائه ماسا‍ژ به نوزاد یا کودک خردسالشان از دم‌نوش‌های گل قاصدک و یا عرق بارهنگ با نظارت متخصص طب سنتی، استفاده کنند و در ترکیب غذای کودکشان از انواع حبوبات، غلات و آجیل‌ها بهره ببرند.
مشکل : سوختگی پوشک
راه حل طب مدرن: پودر بچه . راه حل طب مکمل: روغن بادام
عرق سوز شدن یا سوختگی ناشی از ادرار یکی دیگر از موارد بسیار شایع در میان کودکان و نوزادان است و این سوزش و سوختگی با قرمزی پوست و التهاب همراه است. گاهی ممکن است سوختگی ناشی از ادرار در نوزادان و کودکان ۳-۲ ساله منجر به بروز تاول و جوش‌هایی در ناحیه کشاله ران و پاهای کودک شود که با سوزش زیاد و بی قراری او همراه است. درمانگران طب سنتی برای درمان این مسئله، روغن‌ها و عصاره‌های گیاهی را توصیه می‌کنند و بر این باورند که این داروهای طبیعی اثر درمانی موثرتری در مقایسه با پودر بچه و یا روغن بچه با اسانس‌ های شیمیایی دارد. به اعتقاد این درمانگران روغن‌های گیاهی و طبیعی به این دلیل که اسانس و مواد افزودنی شیمیایی ندارند در پیشگیری از حساسیت و افزایش التهاب پای نوزاد در مقایسه با انواع شیمیایی آن مفیدترند.

فرستادن پیام ...
تماس با کارشناسان فروش از طریق واتساپ
با سلام، به پشتیبانی شرکت عطارد سبز خوش آمدید، در حال حاضر با کارشناسان ما در ارتباط هستید ... در صورت تمایل پیام بفرستید.